cze 18

Posiedzenie Rady Pedagogicznej

Kategoria: Aktualności

Informujemy, że 19 czerwca br. (środa) Biblioteka będzie nieczynna w godz. 10.00-13.00 z powodu posiedzenia Rady Pedagogicznej.
Przepraszamy za niedogodność.

komentarze: Closed
cze 10

Najnowsze bibliografie

Mamy nową propozycję zestawień bibliograficznych, które zawierają wykaz literatury z naszych zbiorów, zarówno książek jak i artykułów z czasopism:

Więcej tematycznych zestawień bibliograficznych z zakresu edukacji tutaj

komentarze: Closed
cze 7

Nowości – czerwiec

Kategoria: Aktualności
czerwiec czerwiec1 czerwiec2 czerwiec3 czerwiec4

Więcej nowości >>

komentarze: Closed
maj 30

Publikacje edukacyjne do pobrania

Akademia NASK  jest działem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, który prowadzi działalność szkoleniową, edukacyjną i popularyzatorską instytutu. Jej powstanie było odpowiedzią na wyzwania jakie niesie ze sobą rozwój nowych technologii cyfrowych. W ramach realizowanych działań eksperci Akademii przygotowują akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży jak też programy i scenariusze dla nauczycieli. Zachęcamy nauczycieli do korzystania z publikacji, które można pobrać ze strony Akademii. Więcej materiałów na stronie Edukacyjne zasoby internetu>

komentarze: Closed
maj 22

Zbiórka książek dla polskiej szkoły w Walencji

amigos

 

Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile zwraca się z prośbą o przekazanie, będących w dobrym stanie, książek dla dzieci, podręczników i ćwiczeń do nauki języka polskiego dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat. Zebrane dary prześlemy we wrześniu 2019 r. do zaprzyjaźnionej szkoły polonijnej Amigos de la Lengua Polaca w Walencji w Hiszpanii. Nasza współpraca jest efektem stażu, który odbyliśmy w ramach programu ERASMUS+ „Mobilność kadry w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego”.
Punkt odbioru: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, ul. Bydgoska 21, pok.03 (Czytelnia) w godz. 9 – 15. Zbiórka potrwa do końca sierpnia br.

 

komentarze: Closed
maj 21

Szkoła. Miesięcznik dyrektora

szkoła

 

 

Szkoła. Miesięcznik Dyrektora to czasopismo dla dyrektorów szkół różnego typu, w tym dla placówek niepublicznych. Pełne instrukcji, przykładów i praktycznych porad z każdego obszaru zarządzania szkołą. W jednym miejscu znajdują się wszystkie niezbędne wskazówki do wykonywania bieżących obowiązków dyrektora, prawidłowego przygotowania dokumentacji szkolnej i sprawnego kierowania placówką. Najnowszy numer już dostępny w czytelni. Zapraszamy do czytania!

komentarze: Closed
maj 10

Zapraszamy do Biblioteki!

promocja

komentarze: Closed
mar 20

Wielkopolska Szkoła Roku. Wielkopolski Nauczyciel Roku

cdnlogoDepartament Edukacji i Nauki informuje o organizowanych konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Celem Konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Cel Konkursu o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku służy uhonorowaniu nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań.  Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku upływa 5 lipca br. Szczegóły konkursów znajdziecie Państwo w poniższych materiałach:
Uchwała ogłaszająca konkurs
Regulamin konkursu Wielkopolska Szkoła Roku
Formularz zgłoszeniowy Wielkopolska Szkoła Roku
Regulamin konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku
Formularz zgłoszeniowy Wielkopolski Nauczyciel Roku

komentarze: Closed
mar 4

Najnowsze scenariusze lekcji

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją autorskich scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych, opracowanych przez nauczycieli bibliotekarzy:

komentarze: Closed
gru 20

Prenumerata czasopism 2019

Lista czasopism prenumerowanych i dostępnych w czytelni w roku 2019 >>

komentarze: Closed