lut 20

Najnowsze zestawienia bibliograficzne

Przygotowaliśmy dla Państwa nowe tematyczne zestawienia bibliograficzne:

Więcej >>

komentarze: Closed
lut 19

Teksty kultury – jak rozmawiać o nich na lekcjach?

teksty kultury
Centrum Doskonalenia Nauczycieli Biblioteka Pedagogiczna w Pile zaprasza na bezpłatne szkolenie online w dniu 24.02.2021 r. o godz. 17.00 – 18.30 w aplikacji MS Teams: Teksty kultury – jak rozmawiać o nich na lekcjach? Spotkanie skierowane jest do nauczycieli przedmiotów artystycznych i wszystkich zainteresowanych. Szkolenie przeprowadzi Lidia Bochan. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: m.jablonska@cdn.pila.pl do dnia 23.02.2021 r. 
Zapraszamy!
komentarze: Closed
lut 9

Grant ORE. Rekrutacja zakończona

IMG-20201229-WA0000

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się na grant „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”, co znaczy,  że rekrutację uważamy za zakończoną. Szczegółowe informacje dotyczące terminów szkoleń zostaną Państwu podane po zawarciu umowy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

komentarze: Closed
lut 4

Poczytaj o regionie

Kategoria: Aktualności

poczytaj o regionie 7

Księgozbiór regionalny naszej Biblioteki wzbogacił się o kolejną wartościowa pozycję. „Nasza historia ZNTK w Pile 1908-2008″, to publikacja przedstawiająca bogatą historię zakładów i pracowników, którzy budowali kolejarską historię Piły i powiatu pilskiego. Do książki dołączona jest jeszcze płyta CD, na której znajduje się dodatkowo 2000 archiwalnych zdjęć i filmów.
Autorem książki jest Piotr Serówka, były dyrektor Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Pile oraz grupa jego byłych wspó­łpra­cown­ików­. Premiera książki miała miejsce 2 lutego 2021 r., w hali danego zakładu przy ul. Warsztatowej w Pile. Publikacja została wydana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Piły.
Zapraszamy do zapoznania się z pilską historią.

komentarze: Closed
lut 3

„Nasz pomysł na ochronę środowiska” – konkurs

Kategoria: Aktualności

logo

 

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje Konkurs pn. „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VI edycja – Dbam o środowisko. Poniżej link z informacjami o Konkursie:
https://www.umww.pl/konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-vi-edycja

komentarze: Closed
lut 1

Poczytaj o regionie

Kategoria: Aktualności

poczytaj o regione 1

 

„Przyroda Piły” Praca zbiorowa pod red. Rafała Ruty. Piła; Świebodzin 2020
Mamy to!
19 autorów, 400 fotografii i 512 stron, 3 obszerne rozdziały poświęcone kolejno: środowisku geograficznemu, bioróżnorodności, ochronie przyrody i historii badań przyrodniczych w Pile – te liczby składają się na monografię podsumowującą wiedzę na temat przyrody naszego miasta. Książka powstawała dziesięć lat. Jest wydawnictwem naukowym, jednak dzięki różnorodnej tematyce i stylom pisarskim oraz nieszablonowemu ujęciu, może spodobać się  szerokiemu gronu odbiorców.
Zapraszamy do czytelni!

komentarze: Closed
lut 1

Nowości – luty

Kategoria: Aktualności
luty1 luty2 luty3 luty4 luty5

Więcej nowości >>

komentarze: Closed
sty 19

Czasopisma 2021

prenumerata

 

 

Lista czasopism bieżących, prenumerowanych w 2021 roku >>

komentarze: Closed
lis 4

Materiały pomocowe dla bibliotekarzy szkolnych

kasztan

Klub Nauczyciela Bibliotekarza, działający w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej, zaprasza do korzystania z materiałów, które zamieszcza z myślą o bibliotekarzach szkolnych. Przykładowe publikacje:
Lekcje biblioteczne do edukacji zdalnej – wykaz
Bajki terapeutyczne w zbiorach PBP w Pile
Czasopisma elektroniczne dla bibliotekarzy

Więcej materiałów >>

komentarze: Closed
lip 10

Usługa skanowania

Kategoria: Aktualności

skan
Skany artykułów można zamawiać elektronicznie poprzez złożenie zmówienia na adres czytelnia@cdn.pila.pl. W treści należy podać:
- tytuł czasopisma
- rok wydania i numer
- tytuł artykułu
- zakres stron do skanowania
- imię i nazwisko zamawiającego. Skanujemy również fragmenty książek (do 10 stron). Zamówienie będzie realizowane, w zależności od złożonych zamówień, w okresie jednego tygodnia.

komentarze: Closed