paź 19

Niepodległa i Powstanie Wielkopolskie – materiały edukacyjne

Zachęcamy do korzystania z zakładki Obchody rocznicowe, w której znajdują się materiały informujące o wydarzeniach, projektach, inicjatywach związanych ze świętowaniem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego. Zamieszczamy w tym miejscu edukacyjne zasoby internetowe, które mogą służyć pomocą w przygotowaniu zajęć, wystaw, pogadanek, questów i spacerów edukacyjnych. Tematyczne zestawienia bibliograficzne oraz wykaz materiałów repertuarowych są doskonałym materiałem do wykorzystania w edukacji patriotycznej.

komentarze: Closed
paź 3

TIKreatywny nauczyciel – zapisy do nowej sieci współpracy i samokształcenia

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy wszystkich nauczycieli szkół z Piły i powiatu do udziału w międzyszkolnej sieci współpracy i samokształcenia „TIKreatywny nauczyciel”Podczas planowanych spotkań nauczyciele poznają narzędzia TIK, które będą pomocne w przygotowaniu nieszablonowych i efektywnych zajęć edukacyjnych. Spotkania będą odbywać się w formie warsztatów komputerowych z częstotliwością raz w miesiącu. Udział w zajęciach dla nauczycieli jest bezpłatny. Wszystkie spotkania będą odbywały się w czwartki o godzinie 15:00 w budynku CDN w Pile ul. Bydgoska 21. Zapisy do sieci – drogą elektroniczną, poprzez formularz zgłoszeniowy.
Terminarz warsztatów:  

  1. Programy porządkujące zasoby (Padlet, Pinterest) 15 listopada 2018
  2. Tworzenie quizów, gier i zadań (LearningApps, Jigsawplanet) 13 grudnia 2018
  3. Elektroniczne książeczki (Story Jumper) 10 stycznia 2019
  4. Programy do tworzenia grafik (Canva) 21 luty 2019
  5. Narzędzia obraz i dźwięk (Voki, Animoto) 14 marzec 2019
  6. Quiz interaktywny (Kahoot, Quizziz) 11 kwietnia 2019
  7. Tworzenie napisów na zdjęciach, komiksów (ToonDoo, ToonyTool) 9 maja 2019
  8. Chmury wyrazów (Tagxedo, ABCya, Festisite, Wordle) 6 czerwca 2019

Koordynatorzy: Barbara Moskal b.moskal@cdn.pila.pl; Małgorzata Olejnik m.olejnik@cdn.pila.pl

komentarze: Closed
paź 2

Nowości – październik

Kategoria: Aktualności
paz1 paz3 paz4 paz5 paz2

Więcej nowości>>

komentarze: Closed
wrz 17

Utrudnienia w dostępie do zbiorów

Kategoria: Aktualności

Z powodu prac remontowych związanych z termomodernizacją budynku i wymianą instalacji elektrycznej Biblioteka będzie nieczynna do odwołania. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

komentarze: Closed
wrz 7

Oferta szkoleniowa dla nauczycieli

Zachęcamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
Oferta na rok szkolny 2018/2019>>

komentarze: Closed
sie 17

Języki Obce w Szkole

okladka_2_2018_small_1

 

Języki Obce w Szkole – czasopismo dla nauczycieli.  Zawiera artykuły przedstawiające opracowania dotyczące zagadnień glottodydaktycznych, tendencji i metod w nauczaniu języków obcych oraz materiały dydaktyczne. W kwartalniku znajdują się także informacje o możliwościach rozwoju zawodowego nauczycieli w ramach europejskich programów edukacyjnych oraz przykłady międzynarodowych projektów językowych. Czasopismo, oprócz wersji papierowej w naszej czytelni, jest też dostępne bezpłatnie na stronie internetowej www.jows.pl.
Zapraszamy do czytania!

komentarze: Closed
lip 26

Kierunki polityki światowej państwa na rok szkolny 2018/2019

Ministerstwo  Edukacji Narodowej określiło kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w nadchodzącym roku szkolnym.
Działania priorytetowe opisano w czterech punktach:

 

komentarze: Closed
maj 25

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Kategoria: Aktualności

Szanowny Czytelniku,
w związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych – art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy:
1. Administratorem danych osobowych Czytelników jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile z siedzibą przy ul. Bydgoskiej 21 64-920 Piła adres e-mail: g.bogacz@cdn.pila.pl tel. 67 351 17 50.
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych prosimy kontaktować się z Inspektorem ochrony danych osobowych Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile adres e-mail: inspektor@cdn.pila.pl tel. 67 352 70 13 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile ul. Bydgoska 21 64-920 Piła.
3. Podanie danych osobowych wynikających z przepisu prawa jest wymogiem prawnym. Niepodanie tych danych spowoduje brak możliwości realizacji zadań wynikających z ustaw.
4. Dane osobowe będą przetwarzanie w celach związanych z realizacją zadań biblioteki polegających na zaspokajaniu potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych ogółu społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy i kultury, i w oparciu o ogólne rozporządzenie o ochronie danych oraz ustawę z 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych.
5. Dane osobowe będą przechowywane w okresie korzystania przez Czytelników z usług biblioteki, a w przypadku wystąpienia kar lub innych należności – do czasu wyegzekwowania tych opłat. Dane osobowe niezbędne do sporządzania statystyk wymaganych przez prawo będą przechowywane do czasu obowiązywania odpowiednich przepisów prawa.
6. Dane osobowe Czytelników nie są przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz nie będą poddawane profilowaniu.
7. Czytelnicy posiadają prawo do wglądu w swoje dane, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania także prawo do przenoszenia danych.
8. Czytelnikom przysługuje prawo do wniesienia skargi w związku z przetwarzaniem danych do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

komentarze: Closed
maj 2

Polska Niepodległa – nowości

maj maj6 maj8 maj7 maj1
komentarze: Closed
sty 25

Lista czasopism prenumerowanych w 2018 roku

Kategoria: Aktualności

Zachęcamy do korzystania z czasopism prenumerowanych przez Bibliotekę w bieżącym roku.

Lista czasopism >>

komentarze: Closed