paź 13

„Spotkanie ze sztuką przez wieki” w Berlinie

Kategoria: Archiwum

W ramach realizacji projektu edukacyjnego dla nauczycieli pt. ?Spotkanie ze sztuką przez wieki?, 25 sierpnia 2011 r. odbył się kolejny wyjazd do muzeum.

Tym razem pojechaliśmy do Muzeum Pergamońskiego w Berlinie, w którym w oryginalnej wielkości zrekonstruowano zabytkowe budowle i skarby, jak np.: Ołtarz Pergamon, Brama Targowa z Miletu, Brama Isztar, liczne posągi, rzeźby i zabytkowe posadzki, ścienne mozaiki. Przetransportowano je w częściach z miejsc przeprowadzonych wykopalisk m.in. w Olimpii, Samos, Pergamon, Milet, Cypr, a ich przepych, rozmach i wielkość robiła ogromne wrażenie na zwiedzających.
Z przewodnikiem zwiedzaliśmy nie tylko ogromny Pergamon, ale także inne zabytki Berlina. Piękno Berlina przy słonecznej pogodzie podziwialiśmy także z perspektywy godzinnej wycieczki statkiem po Sprewie.
Uczestnictwo nauczycieli w tym projekcie to m.in.: rozwijanie umiejętności integrowania treści międzyprzedmiotowych, wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce szkolnej, wzbogacanie umiejętności zawodowych z zakresu wiedzy o sztuce, a także popularyzacja zbiorów muzealnych.

Fotogaleria >>

pixelstats trackingpixel
komentarze: zamknięte Tagi: ,

Komentowanie wyłączone.