mar 4

Rok Czesława Miłosza

Kategoria: Archiwum

W październiku 2011 roku Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza. Poeta, prozaik, eseista, autor opracowań literatury polskiej, tłumacz poezji anglosaskiej, południowoamerykańskiej, pozostawił po sobie bogaty dorobek literacki i naukowy. Uhonorowany został licznymi nagrodami. W 1980 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

100. rocznica urodzin Czesława Miłosza była okazją do przygotowania poniższej bibliografii , która uwzględnia wydawnictwa zwarte i artykuły z czasopism oraz materiały audiowizualne występujące w zasobach naszej Biblioteki.

Bibliografię polecamy wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Nobliście oraz nauczycielom szukającym ciekawych pomysłów na lekcję lub projekt edukacyjny poświęcony Czesławowi Miłoszowi.
Polecamy skorzystanie z programu ?Miłosz odNowa” ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Szkolne PWN. W ramach tego programu można skorzystać z materiałów dydaktycznych opracowanych przez znawców Miłosza i metodyków.
Bibliografia>>

pixelstats trackingpixel
komentarze: zamknięte

Komentowanie wyłączone.