gru 15

Janusz Korczak – podsumowanie projektu

Kategoria: Archiwum

W maju 2011 zakończyliśmy projekt edukacyjny pt. „Janusz Korczak – Patron Szkół Polskich”, przygotowany z myślą o uczniach Zespołu Szkół im. J. Korczaka w Szydłowie. Poniżej zamieszczamy podsumowanie działań:

12 maja 2011 roku w PBP w Pile odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego ?Janusz Korczak – patron szkół polskich”, skierowanego do uczniów Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie. Przedsięwzięcie równocześnie nawiązywało do ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2010/2011 ?Rokiem odkrywania talentów”.
W ramach działań ogłoszono miedzy innymi 3 konkursy : plastyczny – ?Twoja okładka książki” ; literacki – ?Mały wiercipięta”; na audiobook – ?Książka mówiona Twoim głosem”. Na poszczególne konkursy wpłynęły 52 prace i chociaż wszyscy uczestnicy zasłużyli na nagrody, mogliśmy obdarować jedynie 17 osób. Do pozostałych dzieci skierowaliśmy podziękowanie i serdeczne pozdrowienia.
Okazało się, że zdolności, możliwości, siła i determinacja uczniów tej Szkoły były wysokie. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie Janusz Korczak był symbolem tkwiących w dzieciach ciekawości, pracowitości, zaangażowania, dobroci, szacunku i chęci ujawnienia własnych talentów. Całej uroczystości towarzyszyła jego ciepła postać ze slajdu, która zdawało się, cichutko wypowiadała słowa ? Wśród dzieci cierpienie maleje, przechodzi w zadumę, myśl znajduje ukojenie, serce żywiej bić zaczyna – marzenie spływa jak balsam na znużoną duszę”. W uroczystości oprócz laureatów wymienionych konkursów, wzięli udział członkowie Jury i zaproszeni goście.
Organizatorzy projektu pragną serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz instytucjom i organizacjom, które dzięki swojej pomocy stały się sprzymierzeńcami Roku Odkrywania Talentów. Dziękujemy Fundacji Pomocy Bibliotekom Polskim im. S. Batorego, Pani doktor Krystynie Koźmińskiej, Pani Felicji Kalinowskiej, Pani Magdalenie Drzewieckiej, Panu Mariuszowi Małachowskiemu i Panu Grzegorzowi Bogaczowi, którzy swoją ofiarnością i życzliwością przypieczętowali Korczakowskie credo; ?Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

Wyniki konkursów:

  • ” Twoja okładka książki”
    wyniki >
  • ” Mały Wiercipięta”
    wyniki>
  • „Książka Janusza Korczaka mówiona Twoim głosem”
    wyniki>

Fotogaleria>

pixelstats trackingpixel
komentarze: zamknięte

Komentowanie wyłączone.