mar 17

Forum Bibliotekarzy Regionu Pilskiego

Kategoria: Archiwum

W czwartek, 16 kwietnia 2009 r. odbyło się I Forum Bibliotekarzy „Biblioteka – centrum edukacji”.
W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Pedagogicznej, Biblioteki Głównej PWSZ, Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu, Biblioteki Szkoły Policji, Biblioteki Głównej UAM w Poznaniu Oddział Zamiejscowy w Pile oraz nauczyciele – bibliotekarze szkół pilskich i regionu pilskiego.

Uczestnicy Forum wysłuchali wykładu prof. Joanny Papuzińskiej na temat współczesnej polskiej literatury dla dzieci i młodzieży, nowych nurtów i motywów podejmowanych przez pisarzy tworzących dla najmłodszych czytelników.
Omówiono przy tej okazji możliwości wykorzystania utworów autorstwa Joanny Papuzińskiej w pracy biblioterapeutycznej z młodzieżą.
Leszek Masadyński, z poznańskiej firmy Sokrates Software, zaprezentował najnowsze technologie mające zastosowanie w bibliotekach.

Wykładom towarzyszyła wystawa promująca wybrane biblioteki i ich działania kulturalno-edukacyjne, a także pokaz systemów ekspozycyjnych firmy Lift.
Spotkanie bibliotekarzy miało charakter integrujący środowisko, umożliwiło wymianę doświadczeń i pomysłów, ożywiło chęć dalszej współpracy na rzecz naszych użytkowników.
Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie na stałe wpisze się w kalendarz imprez skierowanych do bibliotekarzy i stanie się tradycją, którą kontynuować będziemy z dużą satysfakcją.

Do zobaczenia za rok!

dsc09736a

pixelstats trackingpixel
komentarze: zamknięte Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.