gru 1

Czy biblioteka może być cool? Zostaw swoją opinię na forum

Kategoria: Archiwum

25 listopada 2010 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile odbyła się konferencja nt. zastosowania technologii komunikacyjno-informacyjnej w bibliotece szkolnej i pedagogicznej pt. ?Czy biblioteka może być cool?”.

Uczestnikami byli nauczyciele bibliotekarze ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz z bibliotek pedagogicznych z Piły, Poznania, Gorzowa Wlkp, Konina.
Na wstępie gości powitała dyrektor Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile – Beata Walczak. W imieniu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, głos zabrała Maria Bochan. Przybyłych nauczycieli powitał dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Grzegorz Bogacz, który nawiązał do nowej podstawy programowej i zadań bibliotek w związku ze zmianami. Podkreślił rolę nowoczesnych technologii w pracy bibliotek.

Zasadnicza część spotkania rozpoczęła się od wystąpienia przedstawiciela firmy Microsoft – Janusza Wierzbickiego. Prezentacja dotyczyła nowoczesnej technologii komunikacyjnej, dostępu do informacji, uczenia się i nauki, tworzenia publikacji i realizacji projektów edukacyjnych – kluczowych umiejętności ucznia. Produktem pomocnymw realizacji projektów i współpracy w szkole może być LIVE@EDU – bezpłatny pakiet usług na serwerach Microsoft, zarządzany przez szkołę, gwarantujący bezpieczne korzystanie z Sieci i zwiększający możliwość komunikacji i współpracy w szkole. Pakiet zawiera również dodatki: dysk sieciowy SkyDrive, aplikacje ułatwiające tworzenie prezentacji, pokazów, albumy, kalendarze itp.
Kolejne prezentacje dotyczyły rozwiązań sprzętowych do sieci lokalnych (MultiPointServer).

Na zakończenie omówione zostały techniki prezentacji mówionej i przygotowanie materiałów multimedialnych przy wykorzystaniu mniej znanych dodatków i programów (CommunityClips, Movemaker, OneNote, pptPlex, MultiMouse, PhotoSynth).
Zagadnienia prezentowane podczas konferencji spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników spotkania. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm komputerowych, do ćwiczeń interaktywnych oraz wymiany doświadczeń w dziedzinie zastosowania nowych technologii w pracy z użytkownikami.

Szczelnie wypełniona sala konferencyjna świadczyła o potrzebie zgłębienia tematu i o zainteresowaniu ze strony środowiska nauczycieli – bibliotekarzy problematyką nowoczesnych rozwiązań i narzędzi w pracy bibliotecznej.

Jeżeli byłeś uczestnikiem spotkania włącz się do dyskusji na forum. Zapraszamy :)
>>Forum

dsc09881a

dsc09956b

dsc09889c

pixelstats trackingpixel
komentarze: zamknięte

Komentowanie wyłączone.